top of page
Liberta  (1).png

Mājdzīvnieku veidi. Kurš man būs piemērotākais?

Ir dažāda veida mājdzīvnieki, kurus iespējams adoptēt. Katram no tiem savas unikālās vajadzības un īpašības. Daži no populārākajiem mājdzīvnieku veidiem ir suņi, kaķi, putni, zivis un grauzēji.

Suņi ir vieni no populārākajiem mājdzīvniekiem pasaulē, un tas ir pamatota iemesla dēļ. Viņi ir lojāli, sirsnīgi un lieliski draugi. Tomēr tie prasa arī daudz laika, uzmanības un fiziskās aktivitātes. Ja plānojat adoptēt suni, pārliecinieties, ka jums ir laiks un resursi, lai par viņu pareizi rūpētos.

Kaķi ir vēl viena populāra izvēle adopcijai. Kaķi ir krietni neatkarīgākas radības, kurām nepieciešams mazāk uzmanības nekā suņiem, taču viņiem joprojām ir nepieciešama ikdienas aprūpe un mīlestība. Tie ir lieliski piemēroti arī cilvēkiem ar alerģijām, jo tie ražo mazāk alergēnu nekā suņi.

Putni var būt lieliski mājdzīvnieki cilvēkiem, kuri meklē interaktīvāku pavadoni. Viņus var apmācīt veikt trikus, un daudzas sugas ir pazīstamas ar savām dziedāšanas spējām. Tomēr putni var būt arī trokšņaini un nekārtīgi, un tiem ir nepieciešama liela uzmanība un aprūpe.

Zivis ir populāra izvēle cilvēkiem, kuri meklē mājdzīvnieku, kam nepieciešama neliela apkope. Zivis prasa ļoti maz uzmanības, tomēr akvārija uzstādīšana un uzturēšana var būt dārga un laikietilpīga.

Grauzēji, piemēram, kāmji, jūrascūciņas un žurkas var būt lieliski mājdzīvnieki cilvēkiem, kuri meklē mazāku ģimenes locekli. Tie prasa salīdzinoši nelielu aprūpi un var būt lielisks risinājums cilvēkiem, kas dzīvo dzīvokļos vai mazākās mājās. Tomēr arī grauzējiem ir nepieciešama ikdienas aprūpe un uzmanība.

Izvērtējot savas vajadzības un apsverot nākamā mājdzīvnieka vajadzības – Tu varēsi atrast sev piemērotu mājdzīvnieku:

  • Cik daudz laika katru dienu varu veltīt savam jaunajam mājdzīvniekam?

Kaķiem parasti ir nepieciešama mazāka aprūpe nekā suņiem. Un maziem dzīvniekiem, piemēram, pelēm, jūrascūciņām un kāmjiem, būs nepieciešams vēl mazāk Tava laika. Taču atceries, ka pat mazākajām radībām ir nepieciešama ikdienas aprūpe. Ja nevari katru dienu nodrošināt svaigu ūdeni, pārtiku, tīrīšanu un mīlestību, iespējams, neesi gatavs mājdzīvniekam.

  • Cik daudz varu tērēt savam mājdzīvniekam?

Suņi un kaķi, visticamāk, būs dārgāki, jo tiem katru gadu nepieciešama vizīte pie vetārsta, vakcinācija, aizsardzība pret parazītiem, kā arī salīdzinoši vairāk barības. Grauzēji, putni un zivis ēdīs mazāk un tiem parasti nebūs nepieciešama vakcinācija.

  • Cik ilgi esmu gatavs rūpēties par mājdzīvnieku?

Kaķi var nodzīvot līdz 20 gadu vecumam. Un, ja adoptējat kucēnu, esi gatavs par viņu rūpēties vismaz nākamos 15 gadus. Kāmji un jūrascūciņas dzīvo īsāku mūžu, kamēr trušu dzīves ilgums ir no deviņiem līdz 12 gadiem. Ja domā par putna adoptēšanu, veic padziļinātu izpēti. Kamēr pundurpapagaiļi un kanārijputniņi dzīvo no astoņiem līdz 12 gadiem, lielie papagaiļi var nodzīvot līdz pat 80 gadiem!

  • Cik daudz laika un enerģijas esmu gatavs veltīt mājdzīvnieka fiziskajajām aktivitātēm?

Ja vēlies visu nedēļas nogali gulēt uz dīvānu un skatīties filmas, suns noteikti nebūs Tev piemērots. Tostarp kaķim vai grauzējam nav nepieciešamas aktivitātesbrīvā dabā. Tomēr pievērs uzmanību, ka arī dažiem kaķiem ir augsts enerģijas līmenis un, lai gan Tev nav jāved kaķis izskrieties, iespējams būs jāpavada vismaz trīsdesmit minūtes dienā, spēlējoties.

  • Kāds ir mans dzīvesveids?

Kaķi ir lieliska izvēle cilvēkiem, kuri strādā ilgas stundas. Viņi nav jāizlaiž laukā, lai nokārtotos. Tas pats attiecas arī uz grauzējiem, putniem un zivīm. Tomēr, ja Tu daudz ceļo, nevienu mājdzīvnieku nevarēsi atstāt ilgstoši vienatnē.  Kaķiem patīk tīra pakaišu kaste un svaigs ūdens, grauzējiem un putniem nepieciešami tīri būri, savukārt, zivīm tīri akvāriji.

  • Kas dzīvo manās mājās šobrīd?

Vai Tev ir mazi bērni vai citi mājdzīvnieki? Ir svarīgi adoptēt dzīvnieku, kas sadraudzēsies ar citiem mājas iemītniekiem. Trakulīgi, rotaļīgi suņi var nebūt piemēroti mājsaimniecībai, kurā aug mazi bērni. Izvērtē arī to, vai Tavi esošie mājdzīvnieki spēj pieņemt jaunus ģimenus locekļus.

  • Vai es plānoju mainīt savu dzīvesvietu?

Padomā par nākotni. Daži dzīvnieki pieņem izmaiņas vieglāk nekā citi. Tev nav jābūt ekstrasensam, lai zinātu, vai nākotnē vēlies precēties, bērnus vai mainīt dzīvesvietu. Kāmim ir vienalga, vai viņš atrodas dzīvoklī vai savrupmājā. Un viņš var arī nepamanīt jaua bērna ienākšanu ģimenē. Arī izmēros mazāks suns iespējams, nepamanīs atšķirību starp vienas guļamistabas un piecu guļamistabu māju. Bet lielākam un enerģiskākam sunim iespējams būs vajadzīgs liels nožogots pagalms.

  • Cik svarīgas man ir tīras mājas?

Un cik daudz laika esi gatavs tērēt, lai to panāktu? Dzīvnieki, kas dzīvo būros, kā, piemēram, grauzēji vismazāk ietekmēs jūsu māju. Bet kaķi un suņi būs pamanāmāki – spalvas, smiltis, saskrāpēti dīvāni, nobružātas sienas, smaka no izkārnījumiem tualetē u.tml.

 

Ja atbildot uz jautājumiem vēl nezini, kāds dzīvnieks būtu Tev piemērots, sazinies ar mums un mēs Tev palīdzēsim atrast saderīgāko mājdzīvnieku, kā arī pastāstīsim par katra dzīvnieka personību un paradumiem.

bottom of page